drsabouri111

روش هایفوگرافی چیست؟

در گذشته برای جوانسازی پوست از روشهای جراحی در لیفت پوست استفاده می شده است اما در قرن حاضر به دلیل عوارض این گونه جراحی ها و باقی ماندن جای بخیه در سطح پوست از روشهای غیر جراحی استفاده می گردد و استفاده از روشهای جراحی در جوانسازی منسوخ شده است ، یکی از روشهای جوانسازی غیر جراحی هایفو گرافی می باشد که باید دید روش هایفوگرافی چیست.

عوامل بسیاری امروزه بر سلامت پوست تاثیر گذار می باشد و بالا رفتن سن یکی از عوامل مهم ایجاد پیری در پوست و ایجاد چین و چروک در آن می باشد که در نتیجه بالا رفتن سن کلاژن که پروتئینی حیاتی در جوانسازی پوست می باشد از بین خواهد رفت و پوست طراوت خود را از دست می دهد.

هایپوتراپی 1

هایفوگرافی

هایفوگرافی که با استفاده از دستگاه هایفو انجام می گیرد و پیشرفته ترین دستگاههای به کار رفته در آن دابلو می باشد به روند جوانسازی پوست با استفاده از روش هایفو گفته می شود، در این روش تمرکز امواج دستگاه در زیر پوست و جمع شدن انرژی حاصل از گرمای امواج باعث تحریک کلاژن ها شده و پوست لیفت و کشیده می گردد و از استحکام لازم برخوردار می شود.

عملکرد هایفوگرافی

هایفوگرافی با تنظیم دقیق امواج در اعماق پوست باعث تخریب کلاژن های قدیمی و ساخت کلاژن های جدید می شود و این پروتئین پوست را شاداب و تازه می نماید.

از دستگاه هایفوگرافی علاوه بر لیفت پوست در ایجاد لاغری هم استفاده می شود و گرمای امواج چربی اضافه زیر پوست را ذوب کرده و بعد از آن لیفت پوست هم صورت می گیرد.

هر متخصص جراحی پلاستیک باید با سازوکار دستگاه های به کار رفته در روشهای درمانی آشنایی کامل داشته باشد و نحوه تنظیم امواج دستگاه هایفوگرافی را آموزش دیده باشد تا بتواند نیروی امواج را کنترل و بر حسب نیاز تنظیم نماید.

هایفوگرافی پوست عمق زیاد چین و چروک را از بین می برد و در تمام نواحی پوست صورت و بدن قابلیت اجرا دارد، و به دلیل غیر جراحی بودن این روش عوارض آن بسیار کم می باشد و همچنین دوره نقاهت خاصی برای بیمار تجویز نمی گردد ، هر فردی که به جوانسازی پوست اقدام کرده باید بعد از انجام عمل مواد خوراکی مصرف نماید که به ساخت کلاژن در پوستش کمک نماید.